Get Adobe Flash player

Ozdoby sezonowe "ZIMA"

sezonowe

 

 

 

<- Powrót do bajkowej pracowni

 

 

 Wiosna  Lato  Jesień        

KRĘCIOŁEK

 kreciolekkreciolek2kreciolek1

 Do zrobienia kręciołka, który będzie ozdobą naszego pokoju musimy przygotować: dwa kolory papieru kolorowego z bloku technicznego, grubą nitkę, nożyczki, klej. Wycinamy koło o średnicy około 10 cm. Potem rysujemy spiralę od środka do brzegu i powoli wycinamy paseczek grubości ok 1 cm. Zaczynamy z brzegu a kończymy w środku koła. Na grubą nitkę naklejamy wycięte z innego koloru podwójne gwiazdeczki lub kółeczka, 5 lub 6 sztuk w odstępach ok 15 cm . Nitkę przewlekamy przez środek spirali i wieszamy na oknie lub żyrandolu. 

STROIK ŚWIĄTECZNY

STROIK ŚWIĄTECZNY

 

Na środku talerzyka stawiamy świeczkę. Na około układamy plasterki suszonych jabłek i pomarańczy lub mandarynek. Możemy dodać małe kolorowe bombeczki.STROIK ŚWIĄTECZNY

CHOINKOWE SŁONECZKA

CHOINKOWE SŁONECZKA

sloneczko1 m

 

Do zrobienia kolorowych słoneczek na choinkę musimy przygotować: papier kolorowy, klej, nożyczki i nitkę. Wycinamy z papieru nieduże kółeczka (o średnicy około 3 cm) i paseczki o grubości 1 cm i długości 7 cm. Końce paseczków sklejamy białą stroną do siebie – to będą promyczki. Kolorowe kółko smarujemy klejem po białej stronie i przyklejamy na około sklejone promyczki. 8 promyczków na jedno kółeczko. Drugie kółeczko smarujemy i przyklejamy na kółeczko z promyczkami. Czekamy aż klej dobrze wyschnie, przez jeden promyczek przewlekamy nitkę i wieszamy na choince.

ŁAŃCUCH NA CHOINKĘ

 ŁAŃCUCH NA CHOINKĘ

 

 Do zrobienia tradycyjnego łańcucha na choinkę potrzebny będzie papier kolorowy, klej i nożyczki. Papier tniemy na paski o grubości ok 1 cm i szerokości ok 10 cm. Sklejamy końce paseczków tak, żeby jeden zaplatał się z drugim tworząc długi, kolorowy łańcuch.

ŚWIECZNIK

 ŚWIECZNIK

 

 Do zrobienia zimowego świecznika musimy przygotować: szklane naczynie (duża szklanka lub miseczka), świeczkę, zasuszone plasterki małego jabłka, pomarańczy lub mandarynki, orzechy.

Do środka szklanki wkładamy świeczkę, wokół niej układamy orzechy i plasterki zasuszonych owoców.

Zula Mol poleca

 

kupujnasze logo