Get Adobe Flash player

Ozdoby sezonowe "WIOSNA"

 

sezonowe

 

 

 

<- Powrót do bajkowej pracowni

 

 

  Lato  Jesień   Zima       

Ziołowy ogródek

Ziołowy ogródekZiołowy ogródek

Na balkonie lub parapecie zakładamy ogródek z pachnącymi ziołami. Kupujemy sadzonki ziół: bazylia, lubczyk, tymianek, mięta, melisa, majeranek … lub te, które lubimy najbardziej. Wybieramy doniczkę i sadzimy roślinki do ziemi. Oczywiście pamiętamy o regularnym podlewaniu! Obrywamy ostrożnie większe listki i dodajemy do: sałatek, kanapek, pysznych aromatycznych zupek, a miętę i plasterki cytryny dodajemy do wody i mamy orzeźwiający napój na gorące dni.

WIOSENNE DEKORACJE

Na wiosnę wysiewamy rzeżuchę. W małej miseczce lub spodeczku, na kawałku papierowego ręcznika lub na wacikach wysypujemy nasionka i dobrze zraszamy wodą. Podlewamy codziennie i po paru dniach mamy zieloną rzeżuchę. Zielone listeczki są bardzo smacznym i zdrowym dodatkiem do kanapek i sałatek, a przy okazji przydadzą się do zrobienia  dekoracji na naszym wiosennym stole. Wystarczy dodać króliczki lub kurczaczki, wielkanocne pisanki albo piękne czerwone jabłka i wiosna w domu!

     rzezucha 1   rzezucha 2 m   rzezucha 3 m   rzezucha 4 m

PISANKI WIELKANOCNE

jajko1 mJajka gotujemy na twardo. Do wysokich szklanek wlewamy 1/3 wody i wsypujemy barwniki spożywcze. Mieszamy, aż się całkiem rozpuszczą. Wkładamy jajka i zostawiamy na godzinę lub dłużej, zależy od intensywności barwników. Wyjmujemy jajka i każde dokładnie wycieramy ręcznikami papierowymi, aż będą suche. Przygotowujemy drobne ozdoby: kwiatuszki, serduszka lub brokat. Przyklejamy do jajek przy pomocy kleju lub bezbarwnego lakieru do paznokci.

jajko2 m