Get Adobe Flash player

Ozdoby sezonowe "JESIEŃ"

sezonowe

 

 

 

<- Powrót do bajkowej pracowni

 

 

 Wiosna  Lato  Zima        

JESIENNY OBRAZ

Jesienny obraz

 

Do zrobienia jesiennego obrazu potrzebujemy: blok techniczny z kolorowymi kartkami, miękki klej w tubce i liście zasuszone w książkach, zebrane podczas jesiennych spacerów.Jesienny obraz

Wybieramy kartkę z bloku w kolorze, który najbardziej nam się podoba i kolorowe liście. Układamy na kartce jesienną kompozycję. Każdy listek smarujemy ostrożnie klejem i przyklejamy. Czekamy, aż klej wyschnie i jesienny obraz gotowy.

LAMPION Z DYNI

dynia m

 

 Z pomocą silnej osoby dorosłej wydrążamy ostrożnie dynię. Pestki suszymy, a miąższ zostawiamy na zupę lub placek. W pustej dyni wycinamy oczy, nos i straszny uśmiech z jednym zębem. Do środka wkładamy małą świeczkę. Stawiamy na stole, parapecie lub balkonie.dynia2 m

  Wieczorem wygląda wspaniale!

KASZTANIAKI

kasztaniaki m

 

Do zrobienia kasztankowych ludzików potrzebujemy kasztanów i żołędzi, oraz wykałaczek i małych nożyczek. Wybieramy się na spacer do parku i zbieramy kasztany i żołędzie( nie zapominajmy o uroczych żołędziowych kapelusikach). Ludziki najlepiej robić ze świeżo zebranych kasztanów. Kiedy poleżą trochę w domu, wysychają i robią się zbyt twarde. Do pomocy zatrudniamy Tatę lub starszego brata, potrzebni będą do robienia dziurek za pomocą ostrych nożyczek w twardych żołędziach i kasztanach. I do dzieła! Robimy ludziki, koniki, żyrafy, pieski, a nawet stonogi.

RAMKA

jesien ramka m

 

 

Do ozdobienia jesiennej ramki przygotowujemy: zasuszone owoce dzikiej róży, głogu, połówek rajskich jabłuszek, żołędzi, małych kasztanków, małych szyszek, czystą ramkę i gęsty klej, lub silikon. Na ramce układamy jesienne zdobycze i kolejno przyklejamy. Czekamy, aż klej dobrze wyschnie i wkładamy w ramkę nasze ulubione jesienne zdjęcie.

ŚWIECZNIK

swiecznik jesien m

 

 

Do zrobienia świecznika, który będzie jesienną ozdobą na naszym stole potrzebujemy: przezroczyste naczynie( duża szklanka, głęboka miseczka, wazonik, głęboki talerzyk), zasuszone owoce, kwiaty, żołędzie, kasztany, kamyczki, świeczka. Do środka szklanego naczynia wstawiamy świeczkę i obsypujemy jesiennymi ozdobami.

Zula Mol poleca

 

kupujnasze logo